„It pays to walk“. S touhle větou se budete setkávat po seznámení se Sweatcoin často. V překladu znamená něco jako „Procházet se oplatí“, a je to vlastně známá věc. Šetříte peníze, ovzduší, planetu… a hlavně pomáháte sobě, že ano. No a Sweatcoin vám navíc za ty vaše kroky platí. Jak a kolik, tomu se budu věnovat v tomto článku.

Co je Sweatcoin

Jde o aplikaci, která vám platí za to, že chodíte. Stačí jen aplikaci nahrát do mobilu, mít zapnutou GPS a chodit. Jako odměnu dostáváte sweatcoin měnu (SWC), což si můžete představit jako určitý typ kryptoměny (není to přesné, ale ani moc důležité). Po nasbírání určitého množství SWC můžete body proměnit v obchodě, většinou za nákupy subscription k aplikacím, třeba k vynikající meditační appce Headspace. Ale také si můžete vybrat sportovní obuv a další věci pro sport a zdravou životosprávu. Možná se ptáte, odkud bere firma peníze na tyto předměty za odměnu. Ne, netěží na pozadí vašeho mobilu bitcoiny. Má jednoduše partnery/sponzory, mimo jiné pojišťovny, které si tímto dělají reklamu

Kolik si můžu vydělat

Samozřejmě záleží na tom, kolik daný den ujdete :-). Ale obvykle se pohybujeme v jednotkách SWC denně. Předměty v obchodech se pohybují od pár stovek SWC do 20000 v případě Maraton nabídek. Na ty byste museli šetřit pár let. Ale pokud chodíte i tak hodně pěšky, proč ne. Přehled odměňování za chůzi jsem zpracoval do tabulky.

Typ účtuCenaMaximální denní výdělek
Moverzdarma5 SWC
Shaker4.75 SWC10 SWC
Quaker20 SWC15 SWC
Breaker30 SWC20 SWC

Co to tedy znamená? Začínáte jako Mover a denně si svým chozením vyděláte maximálně 5 SWC. Za SWC si můžete upgradovat účty a tím také zvyšovat maximální denní výdělek.

Je fajn, že si účet můžete upgradovat za nachozené kilometry a tím vydělávat podstatně více (v případě, že budete více chodit, že ano). Jak už jsem zmiňoval dříve, na full-time walking job to nevypadá, ale pokud chodíte často a hodně pěšky, je škoda tuto appku nemít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *